Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Yanıt

Kemal Kılıçdaroğlu, seccade tartışmasına yönelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Biz bu zehirli dili biliyoruz. Baklayı ağzından çıkar, ‘özür dilerim’ de. Rahatlamasını söyle’ diye yanıt verdi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir iftarda ayakkabıyla seccadeye bastığı fotoğrafı üzerinden kendisini hedef gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi.

Erdoğan’ın Twitter hesabı ‘Manevi bedele duyarlı olmayanın seccadede gözü yoktur’Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını aktaran ‘ Seccadeler hakkında söylenebilecek her şeyi söyledik. Samimi Müslümanlar beni anladı. Peki bunun olmayacağını Erdoğan bilmiyor mu? bilir. Kaygı başkadır. Bu onun çıkarımlarından biridir. Bu zehirli dili biliyoruz. @RTErdogan fasulyeyi ağzından çıkar, ‘özür dilerim’ de. söyle rahatlaifadeleri kullandı.

Erdoğan’ın açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı canlı yayında seccadeye ayakkabıyla basılması tartışması üzerine Kılıçdaroğlu’nu şu sözlerle hedef aldı.

Manevi değerlere duyarlı olmayanın seccadede gözü yoktur. Medeniyetimizde seccade bir varlıktır. Kalkıp başörtüsüne bir kumaş modülü olarak yaklaşırsanız, başörtüsü bizim fiyat aralığımızda kutsal bir şeydir. Bu mahremiyet vaadidir. Ayağa kalkıp bez kesiği olarak kullanamazsınız. Aynı formda bunu söyleyen Kur’an için kağıt modül diyor. Yaklaşımları bu.’

Erdoğan’ın “özür dilerim” sözleri

2014 cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi katıldığı televizyon programında bir mitingde Erdoğan’a anlattı. Kılıçdaroğlu, sen Alevisin, ben Sünniyim. Bunu söyle. Demirtaş sen de Zaza’sın. Söylemekten korkma”Erdoğan’ın sözleri hatırlatılınca, “Türkiye’deki Türk Türk’tür, Kürt’tür, Kürt’tür desin. İçinde ne var? Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol. Benim hakkımda ne dediler? Çıktılardan biri de birebir zihniyettir. Birisi ‘Gürcü’ dedi. Meğer içlerinden biri pardon çok daha kötü şeylerle ‘Ermeni’ demiş. Ben dedemden, babamdan öğrendiğim Türk’üm. Herkes istediği yöne çeker. kelimeleri kullanmıştı. Erdoğan’ın bu sözleri o dönemde büyük tepki çekti.

milas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu