Haber

CHP Kongrelerine Bilişimden Sorumlu Kişilerin Dahil Edilmesi Önerilir

CHP Bilgi ve Bağlantı Teknolojileri Genel Başkan Yardımcısı İhtilal Barış Çelik ve Genel Sekreter Neslihan Hancıoğlu imzasıyla parti il ​​ve ilçe teşkilatlarına gönderilen genelge ile il-ilçe başkan yardımcısı olabilecek en az bir kişinin görev yapması önerildi. kongrelerde bilişimden sorumlu olanlar listelerde yer almalıdır.

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından açıklanan kongre takvimi devam ederken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Derim Barış Çelik ve Genel Sekreter Neslihan Hancıoğlu imzasıyla 25 Temmuz’da partinin tüm il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgede, bilişimden sorumlu il ve ilçe başkan yardımcısı olabilecek kişilerin kongrelerde yönetim listelerinde yer almasının değerli olduğu bildirildi.

İL VE İLÇE İDARE MECLİSLERİNDE EN AZ BİRİ SORUMLU OLACAK

Parti Tüzüğü’nün 18’inci Değişikliği uyarınca kongrelerde oluşturulan il ve ilçe idare meclislerine bir bilişim görevlisi atandığının hatırlatıldığı genelgede, bu yönetim kurulu üyesinin parti teşkilatının sağlıklı işleyişinde görevleri olduğu vurgulandı. internet sistemi ve dijital işler ve teknolojik imkanların kullanımı.

CHP’DEN KONGRE LİSTELERİNDE YER ALACAK KİŞİLERİN SEÇİMİNE İLİŞKİN GENELGE

Genelgede, “Partimizin internet sistemi ve mobil uygulamalarını kullanabilecek düzeyde bilgi okuryazarlığına sahip, Word ve Excel programlarına hakim kişilerin kongre yönetim listelerinde yer alması değerlidir” denildi. il/ilçe özel idarelerinde ‘bilişimden sorumlu il/ilçe başkan yardımcısı’ olarak görev yapabilecek kişiler.”

LİSTEDE EN AZ BİR TARAF TAVSİYE EDİLEN SEVİYELERDE

İl ve il kongrelerinde, blok liste ile seçim yapılması durumunda idari listelerde, liste ile seçim yapılması durumunda, belirlenen nitelikleri taşıyan en az bir kişinin, çarşaf liste ile seçim yapılması halinde ise, bu özelliklere sahip en az bir parti üyesini seçebilmek için desteklemek. yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu