Haber

Hollanda açıklarında kargo gemisinde yangın devam ediyor

Salı günü Hollanda’nın Ameland adası açıklarında otomobil yüklü bir yük gemisinde çıkan yangın hala kontrol altına alınamadı. Sahil Güvenlik sözcüsü Edwin Grammeman, yangının günler veya haftalarca sürebileceğini söyledi.

YANGIN 2 GÜNDÜR DEVAM EDİYOR

Salı gecesi Hollanda’nın Kuzey Denizi’ndeki Ameland adası açıklarında Panama bandıralı Fremantle Highway kargo gemisinde yangın çıktı. Toplam 2 bin 857 aracın bulunduğu gemide 2 gündür yangın söndürme çalışmaları sürüyor.

“SON GÜNLER VEYA HAFTALAR GEÇEBİLİR”

Sahil Güvenlik sözcüsü Edwin Grammeman yaptığı açıklamada, yangının tamamen sönmesinin günler hatta haftalar sürebileceğini söyledi. Bu sırada itfaiye ekiplerinin gemiye girmesinin çok tehlikeli olacağına dikkati çeken Grammeman, “Gemiye su doldurmaya başlarsanız dengesiz olur ve bu da geminin devrilmesine neden olabilir.”

“KONTROL ETMEK KOLAY DEĞİL”

Sözcü Lea Versteeg de şu anda olay yerinde durumu izlemek için çok sayıda gemi olduğunu belirterek, “Ancak her şey hava durumuna ve geminin alacağı hasara bağlı. Böyle bir yangını kontrol altına almak kolay değil.”

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Almanya’dan Mısır’a araç taşıyan Fremantle Karayolu kargo gemisinde elektrikli bir otomobilin alev alması sonucu yangın çıktı. Gemideki 23 mürettebattan bazıları güverteden denize atlayarak alevlerden kurtulmayı başardı. Diğerleri tekneler ve helikopterlerle kurtarıldı, ancak mürettebattan bir Hint vatandaşı öldürüldü. Vücudunda kırıklar ve yanıklar oluşan gemi işçisi hastaneye kaldırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu