Teknoloji

Axiom Space’in Ax-2 Misyonu Bu Gece Gerçekleşiyor

Bildiğiniz üzere Türk Uzay Ajansı, Uluslararası Uzay İstasyonu’na iki Türk astronotu göndermeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda isimleri açıklanan ilk Türk astronotlarının uzay yolculuğu, Axiom Space ortaklığında, SpaceX roketleri ve araçlarıyla gerçekleştirilecek.

Bir uzay turizmi şirketi olan Axiom Space, bu gece astronotları Uluslararası Uzay İstasyonu’na taşıyacağı başka bir görev daha gerçekleştirecek. 4 kişilik bir grubun yolculuğunda İki Suudi Arabistanlı astronot, bir NASA astronotu ve bir pilot olacak. Bu görev aynı zamanda ISS’nin ikinci özel astronot görevi olacak.

Suudi Arabistan’ın ilk kadın astronotu Uluslararası Uzay İstasyonu’na gitmeye hazırlanıyor;

Suudi Arabistan’ın ilk astronotlarından Rayyanah Barnawi ve Ali AlQarni bu gece hemen uzay istasyonuna doğru yola çıkacak. Barnawi, zamanında olduğu gibi uzaya çıkan ilk Suudi kadınolacak.

Görev her zamanki gibi canlı yayınlanacak. astronotlar, ISS’de 8 gün geçirecek . Görev toplamda 10 gün sürecektir. Şu anda fırlatmanın önünde bir engel yok ancak havadaki ufak bir değişiklik bile bu tür görevlerin ertelenmesine neden olabiliyor.

Trendi yakından takip etmek ve lansmanı izlemek isterseniz aşağıdaki yayına göz atabilirsiniz.

Ve küçük bir uyarı; YouTube’da sıkça karşılaşılan sahte bir hesapla paylaşım yaparak dolandırıcılık vakaları bu görev için de anında ortaya çıktı. Gerçekleri takip ettiğinizden emin olun ve size Elon Musk’tan büyük hediyeler verdiği söylenen bağlantılara tıklamaktan kaçının. İyi seyirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu